Logitech G Astro A20 X. Product type: Headset. Connectivity technology: Wired & Wireless, Bluetooth. Recommended usage: Gaming. Headphone frequency: 20 - 20000 Hz. Wireless router range: 30 m. Weight: 290 g. Product color: White
| Frequency (Hz) | 20 - 20000 Hz |
| Wireless | Wireless |
| Weight (g) | 290 g |
| Audio Input / Microphone Operation Mode | Omnidirectional |
| Conversation time | 90 h |
| Number of earplugs | 2 |
| Range (m) | 30 m |
| Type of connections | USB-C |
| Headset usage | Voice/Music |
| Type of headphone | Headband |
| Microphone | Long pole |
| Cables included | USB Type-A vers USB Type-C |
| Weight (Kg) | 290 g |
| Manufacturer reference | 939-002253 |