iiyama ProLite T1634MC-B1S. Screen size: 39.6 cm (15.6"), Screen resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LED, Display surface: Matte, Response time: 25 ms, Aspect ratio: 16:9, Horizontal viewing angle: 178°, Vertical viewing angle: 178°. VESA mounting. Product color: Black
| Display / Type | LED |
| Frequency (Hz) | 60 Hz |
| Available video connections | 1x VGA, , 1x DisplayPort, , 1x HDMI |
| Tiltable | No |
| Inclination settings | 90 - 5 ° |
| HD quality | Full HD |
| Display / Color Depth | 16,2 millions de couleurs |
| Dimensions H x W x D (cm) | 28.55 x 38.1 x 20 |
| Weight (Kg) | 3,4 kg |
| Vesa standard | 100 x 100 |
| Display / Horizontal Viewing Angle | 178 |
| Display / Vertical Viewing Angle | 178 ° |
| Projector / Contrast Ratio | 700:1 |
| Image Brightness (cd/m²) | 405 cd/m² |
| Number of watts on/standby | 18 W |
| Projector / Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Television / Image Aspect Ratio | 16:9 |
| Display / Diagonal Size (") | 39,6 cm |
| Display / Response Time | 25 ms |
| Cables included | Secteur, USB, HDMI, DisplayPort |
| Manufacturer reference | T1634MC-B1S |