LG 27U411A-B. Screen size: 68.6 cm (27"), Screen resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: LED, Response time: 5 ms, Aspect ratio: 16:9, Horizontal viewing angle: 178°, Vertical viewing angle: 178°. VESA mounting. Product color: Black
| Display / Type | LED |
| Frequency (Hz) | 120 Hz |
| Available video connections | 1x VGA, , 1x HDMI |
| Headphone socket | No |
| Built-in Webcam | No |
| Height-adjustable | No |
| Tiltable | No |
| Inclination settings | -5 - 20 ° |
| HD quality | Full HD |
| Display / Color Depth | 16,7 millions de couleurs |
| Dimensions H x W x D (cm) | 45.72 x 61.21 x 22.1 |
| Weight (Kg) | 4,22 kg |
| Vesa standard | 100 x 100 |
| Display / Horizontal Viewing Angle | 178 ° |
| Display / Vertical Viewing Angle | 178 ° |
| Projector / Contrast Ratio | 3000:1 |
| Number of watts on/standby | 18 W |
| Projector / Native Resolution | 1920 x 1080 |
| Television / Image Aspect Ratio | 16:9 |
| Display / Diagonal Size (") | 68,6 cm |
| Display / Response Time | 5 ms |
| Cables included | HDMI |
| Manufacturer reference | 27U411A-B |